Showing 1–48 of 239 resultsSorted by latest
14K Rose Gold Diamond 1/3 Ct.Tw. And Ruby Fashion Ring
Set in luminous 14KT Rose Gold, this refined ring pairs rich Ruby with diamonds totaling 1/3 Ct. Tw., offering a classic and radiant statement.
$2,156
July Birthstone Ruby 1/5 Ct.Tw. Ladies Band in 10K White Gold
July birthstone Ruby 1/5 Ct.Tw. ladies band in 10K White Gold for vibrant red sparkle.
$1,004
14K White Gold 5/8 Ct.Tw. Ruby Curve Band
Bold 5/8 Ct. Tw. Ruby curve band in refined 14K White Gold.
$2,156
14K Rose Gold 5/8 Ct.Tw. Ruby Curve Band
Striking 5/8 Ct. Tw. Ruby curve band in romantic 14K Rose Gold, perfect for a bold statement.
$2,156
14K Rose Gold 1/3 Ct.Tw. Ruby Curve Band
Ruby curve band totaling 1/3 Ct. Tw. designed in elegant 14K Rose Gold.
$1,634
14K White Gold Ruby 1/5 Ct.Tw. Curve Band
Ruby curve band totaling 1/5 Ct. Tw. elegantly set in 14K White Gold.
$1,076
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.35CT |
| Stone Weight: | 2.10CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$2,916
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.16CT |
| Stone Weight: | 1.20CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$1,440
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.16CT |
| Stone Weight: | 0.40CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$1,134
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.06CT |
| Stone Weight: | 0.20CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$669
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.22CT |
| Stone Weight: | 0.65CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$1,440
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.09CT |
| Stone Weight: | 0.90CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$1,584
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.27CT |
| Stone Weight: | 0.77CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$1,720
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.43CT |
| Stone Weight: | 0.90CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$2,232
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.23CT |
| Stone Weight: | 0.55CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$1,670
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.10CT |
| Stone Weight: | 0.90CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$1,656
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.32CT |
| Stone Weight: | 0.65CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$2,232
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.04CT |
| Stone Weight: | 0.46CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$1,368
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.27CT |
| Stone Weight: | 0.45CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$2,037
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.18CT |
| Stone Weight: | 0.40CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$1,087
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.84CT |
| Stone Weight: | 0.90CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$3,477
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.60CT |
| Stone Weight: | 1.08CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$3,924
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.22CT |
| Stone Weight: | 0.33CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$1,332
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.33CT |
| Stone Weight: | 0.60CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$1,929
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.75CT |
| Stone Weight: | 0.90CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | Round |
| StoneType: | Ruby |
$2,937
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.38CT |
| Stone Weight: | 0.42CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | Round |
| StoneType: | Ruby |
$1,404
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.22CT |
| Stone Weight: | 0.40CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$1,360
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.30CT |
| Stone Weight: | 0.80CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | Round |
| StoneType: | Ruby |
$1,684
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.05CT |
| Stone Weight: | 1.20CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | Round |
| StoneType: | Ruby |
$1,036
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.05CT |
| Stone Weight: | 0.60CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | Round |
| StoneType: | Ruby |
$950
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.08CT |
| Stone Weight: | 0.45CTRB |
| Metal: | 14K White Gold |
| StoneShape: | Round |
| StoneType: | Ruby |
$885
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.25CT |
| Stone Weight: | 0.90CTRB |
| Metal: | 14K Rose Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$2,095
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.48CT |
| Stone Weight: | 0.80CTRB |
| Metal: | 14K Rose Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$2,232
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.26CT |
| Stone Weight: | 0.56CTRB |
| Metal: | 14K Rose Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$1,620
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.65CT |
| Stone Weight: | 1.25CTRB |
| Metal: | 14K Rose Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$3,592
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.65CT |
| Stone Weight: | 0.90CTRB |
| Metal: | 14K Rose Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$2,865
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.22CT |
| Stone Weight: | 0.33CTRB |
| Metal: | 14K Rose Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$1,332
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.33CT |
| Stone Weight: | 0.60CTRB |
| Metal: | 14K Rose Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$1,929
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.40CT |
| Stone Weight: | 0.90CTRB |
| Metal: | 14K Rose Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$2,376
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.38CT |
| Stone Weight: | 0.42CTRB |
| Metal: | 14K Rose Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$1,404
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.47CT |
| Stone Weight: | 0.90CTRB |
| Metal: | 14K Rose Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$2,275
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.32CT |
| Stone Weight: | 1.25CTRB |
| Metal: | 14K Rose Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$2,318
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.08CT |
| Stone Weight: | 0.45CTRB |
| Metal: | 14K Rose Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$885
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.24CT |
| Stone Weight: | 1.00CTRB |
| Metal: | 14K Rose Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$2,102
RUBY & DIAMOND RING
| Diamond Weight: | 0.16CT |
| Stone Weight: | 0.60CTRB |
| Metal: | 14K Rose Gold |
| StoneShape: | |
| StoneType: | Ruby |
$1,663
Showing 1–48 of 239 resultsSorted by latest



